14 01 2007

Sahibinin sesi


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sahibinin sesi

 

Sahibin sesini dinleyen küçük teriyer dünyanın en sevilen reklamlarından ve markalarından birisi olmuştur.Sahibinin sesi logosu ilk olarak 1900 de ortaya çıkmıştır.


---

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sahibin sesini dinleyen köpek Mark Barraud tarafından 1884 de bulunmuştur.Teriyerin ismi Nipper dir.Gramafonun dedesi silindirik kayıt cihazı phonograf olayların başlangıcı olmuştur.

---

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sahibinin sesi

İlk olarak 1899 da sahibini dinleyen köpek olarak tanınmaya başlamıştır.İlk olarak da Phonograph a bakan ve dinleyen olarak tescillenmiştir.Daha sonrada Royal Akademi sergilenirken sahibinin sesi olarak son halini almıştır.
---

---

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gramofon firması sahibi emile berliner (almanya doğumlu) bu resimleri görmüş ve hemen barraud la kontak kurmuştur.resimlerin birer kopyasını alıp Amerikaya dönen berliner 10 şubat 1900 de bu resimleri bir marka halinde belgelemiştir.

 

 

 


francis barraud
1924 de ölmüştür.Ölene kadar dünyadaki değişik gramofon firmaları için çok meşhur olan 24 resim çizmiştir.Çok şanssız olan barraud bu resimleri için sadece iki defa 50 sterlinlik ödeme alabilmiştir.Orjinal çizim ve boyamaları EMI firmasındadır. 

---
görün
---

görün
---
görünnipperfrancis barraud 24 resim çizmiştir.Gramofon firması için çizilmiş bu resimlerden birisini arka planda görebilirsiniz. 

 
barraud çizimi  phonograph'a bakan ve dinleyen köpek  1899 

 
Barraud çizimi.Sahibinin sesi

 

 

 

 
Marka tescil (no. 34,690)

emile berliner tarafından alınan..
Büyütmek için


Gramofon firması tarihçesi

 

Büyütmek için


İlk hediyelik eşya

310
0
0
Yorum Yaz