23 12 2007

Henüz açıklanmayan 10 teknolojik buluş

Henüz açıklanmayan 10 teknolojik buluş
 
best_concept_gadgets.jpg

Yaşantımız boyunca yepyeni teknolojiler ,yeni tasarımlar görüyoruz.Bu buluşlar ve gelişmeler yaşantımızı kolaylaştırıyor.Fakat bugün artık bu gelişmelere yetişmek neredeyse imkansız.Yaşamdan daha hızlı ilerliyorlar.Aşağıda daha açıklanmamış 10 buluş yer alıyor.Eminim bunlarda çok yakında yaşantımızda yer alacaklar.

 

10_dattoos_sm.jpg10. Dövme: Interactive Dövme Bu senenin tasarım yarışmalarından birisini kazanan bu proje Kurbağa olarak isimlendirilmiş.Teknoloji ile donatılmış bu artistik tasarım  Hartmut Esslinger tarafından tasarlanmış.Biyonik nano chipler ve sibernetik kompenantlardan oluşan bu tasarım bir DNA okuyucusu.Dövmenizi istediğiniz gibi şekillendirip istediğiniz zaman değiştirebiliyorsunuz.

 

 

 

 

 

9_spaceplane_sm.jpg9. Astrium Uzay uçağı  Son zamanlarda artık medyadanda takip edebildiğimiz uzay turizmi artık hayalden öte geçti.Henüz gerçek konforunu ve güvenilirliğini sağlamamış olsada bütün pahalılığına rağmen insanların ilgisini çekiyor. Avustralyalı tasarımcı  Marc Newson'un bu konsept tasarımı insanları bir bilim kurgu yaşantıya bir adım daha yaklaştırıyor.Uzay turizmi gerçekten artık çok yakın gibi.İstediğiniz havaalnanından istediğininz uzay bölgesine seyahat edebileceksiniz.

 

8_customkicks_sm.jpg8. Özel yapım ayakkabılar
Lastik ayakkabı kültürü dünyada çok ilginç gelişmeler göstermiştir.Bu linktede görebileceğiniz gibi bu ayakkabıların bütün tasarımını kendiniz yapabilirsiniz.Derhal üretimi yapılıp size gönderilecek bu ayakkabılar arkadaşlarınızı çatlatacak bundan emin olabilirsiniz.Günümüzde bu iş çok zor olsa bile bence yakında herşeyimizi kendimiz tasarlayıp üretebileceğiz.

Custom Kicks,

 

 

 

7_nikon360_sm.jpg7. Nikon 360
Star Trek ve bazı bilim kurgu filmlerinde karakterlerin kullandığı holografik kameralar veya cihazlar görmüşsünüzdür.Şu an malesef böyle bir ürün yok.Fakat
Nikon 360  konsept kamerası bu özellikleri bize verecek.Artık fotoğraflarımız holografik çekip görebileceğiz.

 

 

 

 

 

 

 

6_honda_sm.jpg6. Honda Cub Motorsikleti

Sam Jibert'İn Honda Cub Motocycle konsept aracı çok hoş bir tasarıma sahip.Sadece hoş bir araç olmayıp aynı zamanda hidrojenle çalışıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

5_pills2go_sm.jpg5. Pills To Go
British tasarımcı  Priestman Goode 'un bu tasarımı çok basit ama çok hoş.İki ilacı alabilecek koruyucuları ve alt haznesinde suyuyla eczanelerden gereken ilacı anında alıp içebileceksiniz.Yada sürekli yanınızda taşımanız gereken ilaçlar içinde koruyucu yada su taşıma gereksinimiz olmayacak.Bence piyasaya çıktığında acayip satacak bir ürün olacak.

 

 

 

4_powersuit_sm.jpg4. WPA Wearable Power Suit
Vlady Spetkovsky tarafından tasarlanan
WPA wearable power suit İsrail deki Bezalel sanat akademisinden çıkmış.Bu kıyafetle kendinizin süper kahramanı olabilirsiniz.Bu konuyla ilgili aşağıdaki filmi izleyebilirsiniz.

animated 3D movie

 

 

 

 

 

 

3_bmembrane_sm.jpg3. B-Membrain Computer
 
B-Membrain muhteşem bir bilgisayar.Intel Korea's recent PC Tasarım Yarışmasını kazanmış.  B-Membrain monitörü bir projektör.İstediğiniz zemine yansıtabiliyorsunuz.Aynı zamanda dokunmatik ekran olarakta kullanabiliyorsunuz.Yeni nesil kesinlikle kafayı yiyecek.Yapacak hiçbirşeyleri yok.Yakında elma bile soyamazlar :)

 

 

 

 

 

2_creditcard_sm.jpg2. Geleceğin kredi kartı
Faturaları ödemek herzaman insanlara zor gelmiştir.Fakat gelecekte para ödemek bile çok eğlenceli olacak.Bu kredi kartı parmak izi göz taraması vb gibi kontroller dışında bütün paranızı yönetebilecek.Artık onlarca kredi kartı taşımayacaksınız.Aynı zamanda bir acil yardım kartı olarakta görev alacak.Detayla için  

universal payment device

 

 

 

1_timeflex_sm.jpg1. Timeflex Stick-On Watch
Muhteşem bir saat.Sadece istediğiniz yere yapıştırıyorsunuz.Hem mükemmel bir aksesuar hemde bir sürü alanda çok kullanışlı bir  saat.

 Timeflex


 
 

3090
0
0
Yorum Yaz